Konferencja 'KREATYWNE BIURO' - 7-8 października - Patronat W-A.pl

Patronat Medialny Portalu W-A.pl

30-09-2010  Autor: [KK]   Źródło: Office & Facility   Kategoria: Patronaty

Zapraszamy na konferencję ''Kreatywne biuro'' już 7-8 października, którą tak ciekawie zapowiadają jej organizatorzy: ''Przyszedł czas, by wznieść polskie biura na nowy, lepszy poziom. Bogatsi o doświadczenia z serii seminariów 'Funkcjonalne biuro 2010', uzbrojeni w wyniki ogólnopolskiego badania jakości pracy w biurach w Polsce, a w odpowiedzi na dziesiątki zapytań wysyłanych co miesiąc do naszej redakcji i rozmów przeprowadzanych z ponad tysiącem uczestników naszych konferencji, postanowiliśmy zorganizować zupełnie nowe spotkanie ze światowymi ekspertami ds. projektowania biur. Naszą nową konferencję postanowiliśmy nazwać "Kreatywne Biuro 2010" i będzie to II konferencja z serii Workplace. Jak się nam wydaje, nazwa ta doskonale odzwierciedla rodzaj wiadomości, które chcemy przekazać osobom odpowiedzialnym za jakość pracy biurowej w Polsce - uczestnikom naszego seminarium.''

Po długich konsultacjach z uczestnikami naszych poprzednich seminariów zdecydowaliśmy się na podzielenie konferencji na dwa dni - pierwszy przeznaczony będzie dla architektów i projektantów biur, natomiast drugi dla Office managerów, Real state managerów i pracowników administracji. Podział ten umożliwi nam przekazanie zdecydowanie większej i maksymalnie użytecznej dla każdego uczestnika konferencji, ilości wiedzy.

W Konferencji udział wezmą specjaliści uznani na całym świecie:

John Worthington - człowiek który odmienił oblicze Rotterdamu i Dublina

Stephan Camenzind - zdobywca nagród RIBA, Młodego Architekta Roku oraz Międzynarodowej Nagrody Designu

Jeremy Myerson - Profesor Royal College of Art

Wszystkie wykłady w języku angielskim będą tłumaczone symultanicznie.

Co zyskujesz biorąc udział w Konferencji:

  • Czy zastanawiałeś się kiedyś czemu Google jest uważany za światowego pracodawce numer jeden? Dowiedz się o sekretach projektowania biur jednej z najbardziej kreatywnych firm świata.

  • Czy uważasz, ze do stworzenia doskonałego biura wystarczy zatrudnienie właściwych architektów? Dowiedz się jak powstały najsłynniejsze biura świata i poznaj najnowsze trendy 'współtworzenia biur' z zespołem architektów.

  • Czy wygodny dojazd to wszystko co można zyskać, dzięki dobremu umieszczeniu biura? Dowiedz się jak otoczenie wpływa na jakość pracy Twoich pracowników i poznaj najlepsze miejsca na założenie biura.

  • Czy dobre biuro, to drogie biuro? Dowiedz się jak przy użyciu minimalnych środków uczynić wnętrze efektownym, a zarazem ułatwiającym komunikacje i wspierającym kreatywność.

  • Najnowsze technologie - poprawiają efektywność pracy czy tylko obciążają budżet i odciągają pracowników od kluczowych zadań? Dowiedz się z jakich technologii korzysta się w najlepszych biurach świata oraz jak to wpływa na efektywność biznesu.

A także dowiedz się:

  •     Co zrobić aby poprawić w biurze komunikację między pracownikami oraz zwiększyć ich kreatywność i entuzjazm, nie wywierając na nich presji.

  • Jak sprawić, aby pracownik tak samo chętnie przychodził do pracy jak i wychodził.

Koszt uczestnictwa w Konferencji: studenci - 190 zł, normalny koszt uczestnictwa - 290 zł.

Wszystkie ceny są z podatkiem VAT.

 

Więcej informacji, mapka dojazdu, program wydarzenia, patroni medialni, partnerzy konferencji, formularz zgłoszeniowy > > >

Kontakt:

Paweł Lenart
(22) 390 45 88 lub pawel.l@offa.pl

Kasia Osipacz
(22) 390 45 88 lub kasia.o@offa.pl

Prelegenci:

Jeremy Myerson (UK)
Profesor Royal College of Art, dyrektor Helen Hamlyn Centre.Jego misją jest projektowanie, które ma na celu poprawę jakości życia. Jego praca to w szczególności projektowanie kompleksowe z innowacją, tak by badać jaki ma wpływ na produktywność w biznesie. Pracował dla takich publikacji jak Design, Creative Review i World Architecture. W roku 1986 założył "Design Week", pierwszy na świecie tygodnik dla projektantów i ich klientów. W ostatnich latach skupił się na projektowaniu biur, pisząc trylogię na ten temat we współpracy z technologiem Philipem Rossem. Ostatnia z książek  "Przestrzeń do pracy" została opublikowana w 2006 r. w Londynie i Nowym Jorku.

Stefan Camenzind (Szwajcaria)
Zdobywca nagród RIBA, Młodego Architekta Roku i Międzynarodowej Nagrody Designu.Wg. szwajcarskiego studio Camenzind Evolution to świetnie zapowiadający się architekt, który łączy wierne oddanie emocji ze szwajcarską jakością. Po zdobyciu doświadczenia między innymi w Londynie u Nicholasa Grimshawa i Renzo Piano w Paryżu, w 1995 założył studio architektoniczne, a następnie zaprosił do współpracy Tanya Ruegg-Basheva. Dzisiaj studio to współpracuje z 10-15 architektami.Wśród projektów Camenzind Evolution znajduje się Google Engineering Hub w Zurichu. Jego projektem jest również Cocoon Offices, który zdobył wiele prestiżowych nagród w 2008 roku. Głównym celem Stefana jest tworzenie miejsc zindywidualizowanych, które odzwierciedlają ludzkie osobowości, wpływają energetycznie na ciało i umysł oraz inspirują ludzi do kreatywnego i innowacyjnego podejścia do pracy.

John Worthington (UK)
Współzałożyciel DEGW, dyrektor Academy of Urbanism i przewodniczący Rady Miasta Dublin ds. zagospodarowania przestrzeni.W latach 1992-97 był profesorem architektury i kierował instytutem architektury na Uniwesytecie w Yorku. W latach 1997 - 2008 był wizytującym profesorem na Uniwersytecie w Sheffield, w latach 2000-2003 był profesorem Chalmers University of Technology w Gothenbourg oraz Fellow University of Melbourne (2007-09).Był członkiem zarządu London Thames Gateway Development Corporation (2004-09),przewodniczącym CABE/RIBA Building Futures (2003-06) oraz byłym przewodniczącym, a obecnym patronem Urban Design Group.Jego zainteresowania są międzydyscyplinarne i oscylują pomiędzy projektowaniem a briefingiem ze szczególnym zwróceniem uwagi na projektowanie miejskie oraz związane z nim strategie zagospodarowania przestrzeni.John Worthington był odpowiedzialny za briefing i badania przy tworzeniu Stockley International Business Park Heathrow, odświeżenie wizerunku Carl Zeiss w Jenie i dworca w Utrechcie oraz za wysoką zabudowę Rotterdamu i Dublina, gdzie dalej pracuje jako doradca Rady Miasta. Dużo wykłada oraz publikuje m.in dla Architectural Press i jest współautorem (wraz z Alastairem Blythem) “Zarządzania Briefem dla lepszego projektu” (tyt. oryginalny “Managing the Brief for Better Design”.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com