„Architektura-murator” prezentuje panoramę architektury polskiej XXI w

Informacja Prasowa

31-01-2013  Autor: Monika Polewska   Źródło: Architektura-murator   Kategoria: Wiadomości z kraju

Miesięcznik „Architektura-murator”, organizator ŻYCIA W ARCHITEKTURZE, udostępnia internautom wszystkie 1064 projekty, które wzięły udział w VII edycji Konkursu. Z uwagi na rekordową liczbę zgłoszeń, które - zgodnie z wymogami Konkursu - są realizacjami z lat 2000 – 2012, przygotowana baza stanowi pierwszą tak obszerną i bogatą panoramę architektury polskiej XXI wieku.

Na stronie http://architektura.muratorplus.pl/zycie-w-architekturze/2012/szukaj/ od dziś obejrzeć można wszystkie projekty, jakie nadesłano na VII edycję Konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE. Zgłoszono rekordową liczbę 1064 obiektów architektury, czyli 30 proc. więcej niż na poprzednią ogólnopolską edycję ŻYCIA W ARCHITEKTURZE, która obejmowała lata 1989-1999. Baza stworzona ze wszystkich zgłoszeń do ostatniego Konkursu to największa panorama polskiej architektury XXI wieku dostępna w Internecie.

 

Na stronie zamieszczono mapę, która pozwala na zorientowanie się, w jakim rejonie Polski znajdują się prezentowane realizacje architektoniczne. Poprzez wyszukiwarkę można odnaleźć każdy z 1064 obiektów zgłoszonych w VII edycji konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE – poszukiwać można według województw i miast, na terenie których się znajdują, nazw pracowni lub nazwisk architektów, którzy je zaprojektowali, a także według konkursowych kategorii, nagród i wyróżnień.

 

Internauci mieli już możliwość poznać 120 finalistów Konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE, którzy rywalizowali o tytuł Ulubieńca Polski. Plebiscyt cieszył się niespotykaną popularnością, a zagłosowała w nim rekordowa liczba 368 tys. osób. Tytuł Ulubieńca Polski zdobył terminal pasażerski Portu Lotniczego w Lublinie.

 

Konkurs ŻYCIE W ARCHITEKTURZE zakończył się 5 grudnia uroczystą Galą, na której Grand Prix dla Najlepszego Obiektu Architektury XXI wieku w Polsce wręczył osobiście Prezydent RP Bronisław Komorowski. Zwyciężyło Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach. W kategorii Najlepszy Budynek Użyteczności Publicznej zwyciężyło także CINiBA w Katowicach, w kategorii Najlepszy Budynek Wielorodzinny – 19. Dzielnica w Warszawie, w kategorii Najlepszy Budynek Jednorodzinny – dom z pracownią artystów na Bródnie w Warszawie, a w kategorii Najlepsza Przestrzeń Publiczna – Zintegrowany Węzeł Przesiadkowy we Wrocławiu.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com