Kolejna edycja oficjalnych szkoleń LEED - LEED 201 oraz LEED 251 BD+C już w marcu 2013

Informacja Prasowa

12 i 13 marca 2013 w Warszawie, odbędzie się kolejna edycja oficjalnych szkoleń LEED. Szkolenia będą prowadzone przez Agnes Vorbrodt, założycielkę i wice prezydent Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) oraz jedyną USGBC Faculty w regionie CEE.

Szkolenie LEED 201 zapewnia solidną podstawę do przygotowania do egzaminu LEED Green Associate, dostarcza informacji o egzaminie i materiałach do nauki, jak również daje wiedzę pozwalającą w swobodny sposób rozmawiać na podstawowe tematy związane z certyfikacją LEED. Udział w szkoleniu pozwala spełnić wymóg formalny GBCI przystąpienia do egzaminu.

LEED 251 BD+C daje solidną wiedzę do rozpoczęcia pracy nad projektami ubiegającymi się o certyfikacją LEED-CS oraz LEED-NC oraz jest oficjalnym kursem przygotowawczym do egzaminu LEED AP BC+C oraz kontynuacją LEED 201.

Do tej pory PLGBC przeszkoliło ponad 200 osób. Dużą łatwością dla kursantów jest to, że szkolenie jest uczone w języku polskim, choć materiały szkoleniowe i prezentacje są po angielsku.  Wszyscy uczestnicy szkoleń otrzymają certyfikaty ukończenia szkoleń, wydane przez USGBC. 


IC PLGBC będzie kontynuować kursy LEED na różnych poziomach w maju, lipcu oraz podczas dorocznego PLGBC Green Building Sympozjum w październiku.  Oprócz szkoleń z zakresu BD+C (nowych budynków) IC PLGBC planuje również wkrótce wprowadzić szkolenia na temat LEED for Existing Buildings Operations and Maintenance ( zarzadzanie budynkami istniejącymi) oraz LEED for Commercial Interiors (ekologiczne wnętrza).  Szczegóły na stronie: www.plgbc.org.pl

POPRZEDNIE SZKOLENIA LEED ORAZ AGNES VORBRODT, USGBC FACULTY

FOT: VvS | Architects & Consultants

Wnetrze z certyfikatem LEED – biuro USGBC w Waszyngtonie. FOT: VvS | Architects & Consultants

O PLGBC jest organizacją pozarządową, zajmującą się promowaniem projektowania, budownictwa oraz użytkowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju w całej Polsce. Misją PLGBC jest wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej.

O LEED jest systemem certyfikacji budynków ekologicznych, uznanym na arenie międzynarodowej. Ocenia on budynki przez pryzmat wszystkich najbardziej istotnych elementów: oszczędność energii, racjonalne zużycia wody, zmniejszenia emisji CO2, poprawy jakości środowiska wewnątrz pomieszczeń, zarządzanie surowcami naturalnymi i wpływem ich użytkowania na środowisko.

Opracowany przez U.S. Green Building Council (USGBC), LEED daje właścicielom i użytkownikom budynków, jasne i zwięzłe narzędzie do identyfikacji i wdrażania  praktycznych i miarodajnych rozwiązań ekologicznego projektowania i użytkowania budynków.

LEED jest wystarczająco elastyczny, aby się dostosować do wszystkich rodzajów budynków – komercyjnych, przemysłowych, handlowych oraz mieszkaniowych. System obejmuje cały cykl życia budynku - projektowanie i budowę, eksploatacje i konserwacje.

 
 
Copyright by W-A.pl 2007, e-mail: admin@w-a.pl      W-A.pl      www.wydział-architektury.com