Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

W kwietniu DOMO szczególnie poleca nowości antenowe

Informacja Prasowa

2013-03-22  Autor: Joanna Adamiak   Źródło: DOMO+   Kategoria: Wiadomości z kraju

W kwietniu DOMO+ szczególnie poleca nowości antenowe:

We wtorek 2 kwietnia o 22:30 kanał zaprezentuje „Wymarzony dom Bryków”. Pięcioosobowa rodzina Bryków marzy o własnym domu. Nie stać ich jednak na ekskluzywną nieruchomość i są zmuszeni kupić ruderę do całkowitego remontu. Aby ich marzenie o pięknym domu się spełniło, muszą poświęcić wiele pracy i skrupulatnie liczyć każdego dolara. Czy im się uda?
 
We wtorek 16 kwietnia o 17:10 DOMO+ wyemituje nową serię „Czas na porządki X”. Dziesiątą serię prowadzi znana z serialu „Bill Cosby Show” Tempestt Bledsoe. Piętrzące się sterty papierów, nieprzebrane ilości przedmiotów, które być może, kiedyś do czegoś się przydadzą i brak miejsca, żeby postawić stopę w salonie. Bałagan to prawdziwa zmora wielu osób.
 
W poniedziałek 29 kwietnia o 22:35 stacja pokaże „Wielkie projekty X”. W dziesiątej serii przez place budowy i perypetie bohaterów m.in. w południowej Irlandii, Brixton, zachodnim Londynie czy na szkockiej wyspie Skye po raz kolejny przeprowadzi nas Kevin McCloud - brytyjski pisarz i projektant. To wyjątkowy cykl spotkań z ludźmi, którzy budując domy według własnych projektów urzeczywistniają swoje marzenia.
 
DZIEŃ SPECJALNY:
 
We wtorek 23 kwietnia o 16:40, DOMO+ z okazji Dnia Anglii pokaże:
 
16:05 „Ucieczkę na wieś III” odc. 1 Mieszkańcy dużych miast często myślą o  przeprowadzce na wieś. Wszechobecny hałas, nieustanne korki i ciągłe życie w biegu mogą stać się męczące nawet dla najbardziej zatwardziałych mieszczuchów. Ucieczka na wieś staje się wtedy wielką pokusą.
19:05 „Za zamkniętymi drzwiami” odc. 1 Gospodarz programu Charlie Luxton zaprasza widzów na wycieczkę do budynków, których drzwi są zamknięte dla odwiedzających. W każdym odcinku odwiedza 5 wyjątkowych obiektów i opowiada o ich historii i tajemnicach.
20:00 „Londyn 2012: Zielone igrzyska” Dokument opowiada o przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku w Londynie. Brytyjczycy za punkt honoru postawili ekologiczne podejście do projektów architektonicznych. Ta największa impreza sportowa na świecie została zorganizowana według zasad zrównoważonego rozwoju, dzięki czemu będą to pierwsze w historii „zielone” igrzyska.

Wymarzony dom Bryków
(Building Bryks)
seria poradnikowa, 8 x 23’
prod. Kanada, 2011 ,
(Tricon Films & Television)

Pięcioosobowa rodzina Bryków marzy o własnym domu. Nie stać ich jednak na ekskluzywną nieruchomość i są zmuszeni kupić ruderę do całkowitego remontu. Aby ich marzenie o pięknym domu się spełniło, muszą poświęcić wiele pracy i skrupulatnie liczyć każdego dolara. Czy im się uda?


Do tej pory Brykowie nieustannie się przeprowadzali - w ciągu ostatnich 10 lat aż ponad 12 razy zmieniali miejsce zamieszkania! Greg i Danielle wreszcie chcą zapuścić korzenie i stworzyć wymarzone miejsce dla siebie i dzieci.

Greg jest znanym kanadyjskim aktorem. Danielle zajmuje się domem, dwoma synami i córką - nigdy nie była zmuszona sama prowadzić remontu. Na dodatek, w ramach oszczędności, sama negocjuje ceny, zatrudnia podwykonawców i dokładnie sprawdza, czy wywiązują się z obietnic.

Rodzina wiedziała, że ogromny remont będzie dla nich wyzwaniem, ale nie spodziewali się, że będzie wymagał od nich aż tyle wyrzeczeń i pracy. Czy ich ograniczony budżet wystarczy, aby o czasie ukończyć remont i zamieszkać w domu ich marzeń?
Premiera: DOMO+, wtorek, 2 kwietnia 2013, 22:30

Czas na porządki 10
(Clean House X)
seria poradnikowa, 8 x 43’
prod. USA, 2011,
(Comcast Int'l Media Group)

Dziesiątą serię prowadzi znana z serialu „Bill Cosby Show” Tempestt Bledsoe. Piętrzące się sterty papierów, nieprzebrane ilości przedmiotów, które być może, kiedyś do czegoś się przydadzą i brak miejsca, żeby postawić stopę w salonie. Bałagan to prawdziwa zmora wielu osób.

Nowi prowadzący Tempestt Bledsoe, Joel Steingold oraz Didiayer Snyder spieszą z pomocą osobom, które nie są w stanie zapanować nad bałaganem, który przez lata narastał w ich domach. W jubileuszowej serii pomagają właścicielom domów w południowej Kalifornii. Jednym z nich jest perkusista znanej punkowej kapeli Strung Out.

Każdy odcinek rozpoczyna się od krótkiego materiału filmowego, który zapowiada metamorfozę wnętrza. Bohaterami są osoby lub całe rodziny, które padły ofiarą własnej nieudolności w prowadzeniu domów. W większości domostw panuje taki nieład, że domownicy nie mogą się wewnątrz swobodnie poruszać. Tempestt Bledsoe przeprowadzi ich przez proces pozbywania się niepotrzebnych rzeczy. Czeka ich ciężka próba – muszą wyrzucić lub sprzedać przedmioty, które nie są im potrzebne. Na ogół okazuje się, że wszystkie sprzęty są niezbędne, a gospodyni programu musi prowadzić twarde negocjacje, aby namówić domowników do pozbycia się gratów. Wystawiają je na przydomowych wyprzedażach, często płacząc i lamentując, gdy przedmiot trafia do nowego właściciela. Za zarobione pieniądze bohaterowie przeprowadzają prace remontowe i dekoratorskie. Czy końcowy efekt wynagrodzi nerwy i złość, które towarzyszyły im w trakcie porządków?

Premiera: DOMO+, od wtorku 16 kwietnia 2013, 17:10

Wielkie projekty 10
(Grand Designs, series X)
seria dokumentalna, 12 x 48’
prod. Wlk. Brytania, 2012,
 ( BOUNDLESS for Channel 4)


W dziesiątej serii przez place budowy i perypetie bohaterów m.in. w południowej Irlandii, Brixton, zachodnim Londynie czy na szkockiej wyspie Skye po raz kolejny przeprowadzi nas Kevin McCloud - brytyjski pisarz i projektant. To wyjątkowy cykl spotkań z ludźmi, którzy budując domy według własnych projektów urzeczywistniają swoje marzenia.

Razem z prowadzącym będziemy obserwować kolejne etapy powstawania niepowtarzalnych budynków, począwszy od uzyskania pozwolenia na budowę, poprzez prace budowlane po dekorację wnętrz. Droga ta nie zawsze jest prosta. Bohaterowie, chcąc zrealizować unikalny i projekt, muszą wykazać się ogromnym samozaparciem i determinacją, pokonując nie tylko problemy techniczne i finansowe, ale i te emocjonalne, towarzyszące realizacji swojej architektonicznej wizji. Zawsze jednak chęć spełnienienia marzeń okazuje się silniejsza od prozaicznej walki z bezdusznymi przepisami prawnymi i nieustępliwymi prawami fizyki.

Kevin McCloud - brytyjski projektant, pisarz i prezenter telewizyjny. Sławę przyniósł mu program realizowany dla Channel 4: „Wielkie projekty”. Studiował historię sztuki i architekturę w Cambridge. Po zakończeniu nauki prowadził studio projektowania oświetlenia. Zaprojektował oświetlenie m.in. dla Food Hall w Harrodsie, zamku w Edynburgu czy katedry w Ely. Pierwszą książkę poświęconą technikom dekorowania wnętrz wydał w 1990 roku. Od razu stała się bestsellerem przetłumaczonym na 5 języków. W 2006 roku otrzymał honorowe członkostwo w Royal Institute of British Architects. Jest ambasadorem organizacji WWF i aktywnie działa na rzecz zrównoważonego rozwoju. Biegle mówi po francusku i włosku. Mieszka na XV-wiecznej farmie w Somerset z żoną Zani, która jest dekoratorką wnętrz. Ma czwórkę dzieci.

Premiera: DOMO+, poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 22:35

Ucieczka na wieś III
(Escape to the Country III)
Seria dokumentalna, 20x52’
Prod. W. Brytania (A Talkback Thames for BBC Two), 2006

Mieszkańcy dużych miast często myślą o  przeprowadzce na wieś. Wszechobecny hałas, nieustanne korki i ciągłe życie w biegu mogą stać się męczące nawet dla najbardziej zatwardziałych mieszczuchów. Ucieczka na wieś staje się wtedy wielką pokusą.


Kolejna seria popularnego programu „Ucieczka na wieś” ukazuje ludzi, którzy zmęczeni gwarem ulic postanowili zwolnić tempo i na dobre opuścić miasto. W każdym odcinku widzowie mają okazję poznać rodzinę, która poszukuje idealnego domu na wsi. W znalezieniu nowego „gniazdka” pomagają gospodarze programu Nicki Chapman, Alistair Appleton, Jules Hudson, Jonnie Irwin i Denise Nurse. Udało im się znaleźć niezwykłe oferty, wśród których są małe dworki i zamki oraz urocze i niedrogie domki wiejskie. Korzystając z okazji, prowadzący poznają uroki życia na wsi i sami zaczynają rozważać, czy przypadkiem nie osiedlić się poza miastem... W programie widzowie poznają m.in. parę emerytów, szukającą ciszy i spokoju w Oxfordshire, matkę i córkę, które chcą zrezygnować z życia w wielkim mieście, czy też inwestorów, którzy chcą kupić gospodarstwo i prowadzić stajnię.

Za zamkniętymi drzwiami
(Behind Closed Doors)
seria dokumentalna, 7 x 60’
prod. W. Brytania, 2009
(A TwoFour)

Gospodarz programu Charlie Luxton zaprasza widzów na wycieczkę do budynków, których drzwi są zamknięte dla odwiedzających. W każdym odcinku odwiedza 5 wyjątkowych obiektów i opowiada o ich historii i tajemnicach.


Widzowie zobaczą angielskie budowle z różnych epok, poznają ich historię i wnętrza, dowiedzą się, jakim modernizacjom zostały poddane. Program został zainspirowany imprezą Open House, która odbywa się raz do roku w Wielkiej Brytanii. To niepowtarzalna okazja do poznania ukrytych zakątków i budynków. Charlie dostał pozwolenie na wejście z kamerą do wielu obiektów normalnie niedostępnych dla zwykłych śmiertelników. To jedyna okazja by zobaczyć, co kryje się za zamkniętym drzwiami. Gospodarz programu zajrzy m.in. do tajemnego gabinetu podziemnego bunkra z 1940 roku, w którym Winston Churchill prowadził narady wojenne czy siedziby Bank of England. Zostanie zaproszony do prywatnych, ekskluzywnych XVII – wiecznych rezydencji w Newark Park  koło Bristolu, nie ominie 900-letniego szpitala Św. Bartłomieja w Londynie.

 

 

Londyn 2012: Zielone igrzyska
(Going for green: Britain’s 2012 Dream)
film dokumentalny, 47’
prod. Wielka Brytania, 2010, reż. B. Mark

Dokument opowiada o przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku w Londynie. Brytyjczycy za punkt honoru postawili ekologiczne podejście do projektów architektonicznych. Ta największa impreza sportowa na świecie została zorganizowana według zasad zrównoważonego rozwoju, dzięki czemu będą to pierwsze w historii „zielone” igrzyska.


Ogłoszenie stolicy Wielkiej Brytanii gospodarzem Letnich Igrzysk Olimpijskich było ogromnym zwycięstwem, radością, ale również wyzwaniem. Londyn przekonał Komitet Olimpijski radykalną propozycją. Obiecał pierwsze igrzyska według zasad zrównoważonego rozwoju, które pozostawią trwały ślad. Wszystkie prace odbywały się w sposób, który ma nie zniszczyć ekosystemu, dlatego 90% materiałów ze zburzonych budynków zostało wykorzystanych do budowania olimpijskich obiektów.

Film pokazuje, w jaki sposób i w jakim tempie powstawały obiekty olimpijskie, m.in. monumentalny Park Olimpijski, który jest największym parkiem powstałym w Londynie od ponad 100 lat. Na budowę infrastruktury na Igrzyska Olimpijskie w Londynie przeznaczono 8 mld funtów, z czego większość pieniędzy na trwałą architekturę. Wymagało to olbrzymiej przemiany i stworzenia rozległego terenu, który nie zniszczy miasta, a wręcz je wzbogaci.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Wiadomości z kraju

W roli głównej: tynki ryflowane – projekt Akademika Student Depot

2021-05-17

7000 m2 powierzchni użytkowej, 8 kondygnacji, 341 pokoi hotelowych o wysokim standardzie, do tego rowerownia,… »

Nowe technologie pomagają firmom odnaleźć się w nowej rzeczywistości

2021-04-02

Pandemia COVID-19 wymusiła rozwój procesów digitalizacji w niespotykanym dotychczas tempie i… »

Zmienia się podejście do najmu mieszkań

2021-04-02

W Polsce od lat funkcjonuje przekonanie, że lepiej jest kupić mieszkanie na własność, a najem traktowany jest… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2025 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro