Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

2 kwietnia wyniki - WODA RADOŚĆ MIASTO

11. edycji Konkursu Studenckiego ''Architektury-murator''

2008-03-31  Autor: Joanna Warlikowska   Źródło: Wydawnictwo MURATOR   Kategoria: Konkursy, nagrody

Młodzi architekci mają pomysły na wykorzystanie wody w funkcjonowaniu miasta. ''Woda jest źródłem życia'' - hasło to towarzyszyło organizatorom 11. edycji Konkursu Studenckiego, którzy tym razem postanowili skupić się na praktycznym i estetycznym znaczeniu wody dla funkcjonowania terenów zurbanizowanych.

Zadanie konkursowe postawione przed studentami wydziałów architektury uczelni z całej Polski, polegało na stworzeniu nowej jakości dla już istniejącej infrastruktury wodnej, znalezieniu ciekawych rozwiązań na wykorzystanie wody w przestrzeni, w której dotychczasowo jej nie było oraz nowatorskim zagospodarowaniu obszarów nabrzeżnych. Celem projektów przygotowywanych przez studentów było kreatywne wkomponowanie wody w krajobraz miejski i dzięki temu nadanie mu bardziej przyjaznego i urozmaiconego charakteru.

Na 11. edycję Konkursu Studenckiego studenci z całej Polski nadesłali 102 prace.

Jury konkursu w składzie:

Jarosław Kozakiewicz, rzeźbiarz, autor architektonicznych projektów, instalacji i scenografii.

Piotr Lorens, architekt, kierownik Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, prezes Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich w Gdańsku; autor licznych artykułów
i redaktor publikacji poświęconych zagadnieniom współczesnej urbanistyki.

Ewa P. Porębska, architekt, redaktor naczelny miesięcznika „Architektura-murator”.

Magdalena Staniszkis, architekt urbanista.

Mariusz Włodarczyk, projektant, prodziekan Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, kierownik pracowni Projektowania Systemów Wzorniczych, wykłada również na Wydziale Architektury
i Wzornictwa w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Członek Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, prowadzi Autorskie Studio Chróścielewski Włodarczyk.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz otwarcie wystawy wszystkich prac odbędzie się 2 kwietnia br. o 12.00 w Pawilonie Wystawowym Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, przy ul. Koszykowej 55.

# # # #

 

Pomysłodawcą i organizatorem Konkurs Studenckiego jest miesięcznik „Architektura-murator”. Konkurs jest skierowany do studentów wydziałów architektury, architektury krajobrazu oraz studentów wydziałów architektury wnętrz i wzornictwa przemysłowego (form przemysłowych) państwowych i prywatnych szkół architektonicznych i wzorniczych w Polsce. Jurorami są znani polscy architekci i projektanci mający osiągnięcia w swojej profesji oraz redaktor naczelny miesięcznika „Architektura-murator”.


Temat konkursu, inny w każdej edycji, zawsze dotyczy miasta i form architektonicznych wpisanych w jego kontekst. Dotychczas rozstrzygnięto edycje:

  1. - Kontenery na segregowane śmieci

  2. - Na czym można usiąść w mieście?

  3. - Jak odmierzać czas w mieście?

  4. - Plac zabaw w mieście

  5. - Punkt widokowy w mieście

  6. - Brama do miasta

  7. - Miasto i historia

  8. - Miasto w górę i w dół

  9. - Miasto na styku: relacja wnętrza z zewnętrzem w przestrzeni miejskiej

  10. - Akupunktura miasta

Do tej pory w Konkursie Studenckim „Architektury-murator” wzięło udział blisko 1800 studentów ze wszystkich szkół projektowych w Polsce. Organizatorzy propagują konkurs nie tylko na łamach „Architektury-murator”, ale także na uczelniach, we współpracy z prowadzącymi zajęcia projektowe na poszczególnych wydziałach.

Konkurs Studencki jest jednym z najpopularniejszych w Polsce konkursów projektowych dla studentów. Jest również jedynym, cyklicznie odbywającym się konkursem studenckim w kraju.

"Architektura-murator" to profesjonalny miesięcznik o architekturze w Polsce i na świecie. Czasopismo ukazuje się od 1994 roku nakładem wydawnictwa MURATOR S.A. Adresowane jest przede wszystkim do architektów i projektantów, ale także wszystkich osób zainteresowanych współczesną architekturą, traktowaną jako istotna dziedzina kultury i środowisko życia człowieka. W każdym numerze przedstawiane są najciekawsze, zrealizowane ostatnio w Polsce obiekty, zilustrowane profesjonalnymi zdjęciami, wnętrza użyteczności publicznej, informacje techniczne dla architektów, informacje o konkursach i wystawach, relacje z ważnych wydarzeń związanych z kulturą, architekturą, a także zagadnienia dotyczące regulacji prawnych, stowarzyszeń, finansów i edukacji.

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Konkursy, nagrody

Konkurs na przebudowę dzielnicy w Kanadzie

2021-01-13

Prezentujemy informacje o konkursie w Kanadzie. »

Zegar słoneczny stanie pod Wawelem...

2020-12-23

Kraków czeka na projekt unikatowego zegara słonecznego, który będzie działał również w… »

Konkurs KOŁO i Studio NOM (Nie Olewamy Miasta): Rozmowy o architekturze, obyczajach i największych sekretach przyrody

2020-07-30

Czego od przestrzeni miejskiej oczekuje jeden z najbardziej cenionych, polskich architektów? Co o słowie… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2024 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro