Systemy przeszkleń fasadowych pozwalają na tworzenie nowoczesnych, często nawet wizjonerskich projektów budynków. Koniecznym wymogiem w tego typu realizacjach jest zapewnienie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Nowe wysokotransparentne szkło przeciwsłoneczne SGG COOL-LITE SKN 176 II z podwójną warstwą srebra o doskonałej selektywności 1,89 wyznacza nowe standardy na rynku.
Przeszklone fasady współczesnych budynków komercyjnych są często projektowane z architektoniczną finezją, jednak już nie sam design decyduje o atrakcyjności inwestycji dla potencjalnych inwestorów i najemców. Bardziej niż kiedykolwiek liczą się funkcjonalność oraz koszty eksploatacji obiektu, co może zapewnić tylko zastosowanie energooszczędnych i zrównoważonych technologii. Wzrastająca liczba certyfikacji budynków w programach LEED czy BREEAM jest najlepszym potwierdzeniem tego trendu. Chętnie stosowane przez architektów wielkopowierzchniowe przeszklenia pozwalają wypełnić wnętrza naturalnym światłem, jednak z drugiej strony generują ryzyko przegrzewania pomieszczeń w okresie letnim. Przekłada się to na wydłużenie czasu pracy systemów chłodzenia i pogorszenie bilansu energetycznego budynku. Z tego powodu konieczne jest stosowanie przesłon w postaci lamel czy rolet, które ograniczają emisję światła do pomieszczeń i nie zawsze korespondują z estetyką budynku. Problem ten pozwala rozwiązać nowe szkło przeciwsłoneczne SGG COOL-LITE SKN 176 II cechujące się najlepszym na rynku stosunkiem transmisji światła LT do solar factor g.
Komfortowe, jasne pomieszczenia
Szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II powstało z myślą o zrównoważonych projektach architektonicznych wymagających rozwiązań łączących ochronę przeciwsłoneczną, wysoką przepuszczalność światła i termoizolacyjność. W odróżnieniu od innych szkieł przeciwsłonecznych SGG COOL-LITE SKN 176 II nie stanowi bariery dla światła słonecznego. Przepuszcza aż 70% światła, zatrzymując jednocześnie promieniowanie cieplne na zewnątrz budynku, dzięki niskiemu współczynnikowi solar factor g na poziomie zaledwie 0,37. Pomieszczenia wydają się jaśniejsze i przestronniejsze, dlatego lepiej sprzyjają pracy i odpoczynkowi, a doskonały współczynnik g na poziomie 0,37 sprawia, że na zewnątrz pozostaje aż 63% ciepła słonecznego. Uzyskanie temperatury komfortu we wnętrzach staje się łatwiejsze, a praca konwencjonalnych systemów chłodzenia ulega skróceniu, co wpływa pozytywnie nie tylko na rachunek ekonomiczny, lecz również na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach. Dzięki swoim doskonałym właściwościom szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II jest dedykowane do stosowania zwłaszcza jako wypełnienie nasłonecznionych fasad zlokalizowanych od stron południowej, południowo-zachodniej czy południowo-wschodniej. Znika konieczność stosowania dodatkowych elementów zacieniających, dzięki czemu koszty inwestycji ulegają obniżeniu, a elewację budynku cechuje harmonijna, niczym niezakłócona estetyka.
Element zrównoważonej architektury
Dzięki konieczności hartowania szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II może być z powodzeniem stosowane do produkcji pakietów szybowych używanych do realizacji wielkopowierzchniowych przeszkleń - w szczególności fasad, a także świetlików. Bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła na poziomie Ug = 1,0 W/m2K dla jednokomorowej szyby zespolonej sprawia, że szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II znajduje doskonałe zastosowanie jako wypełnienie termoizolowanych fasad, skutecznie ograniczając straty ciepła w sezonie jesienno-zimowym. Aby maksymalnie wykorzystać właściwości szkła SGG COOL-LITE SKN 176 II, należy je stosować w szybach zespolonych na pozycji drugiej z powłoką skierowaną do wnętrza przestrzeni międzyszybowej. Finalne parametry produktu są uzyskiwane w procesie obróbki termicznej według zaleceń producenta. Szkło SGG COOL-LITE SKN 176 II występuje w taflach o standardowym wymiarze 600x3210 mm i w grubościach 6 oraz 8 mm. Niestandardowe formaty i grubości są dostępne na indywidualne życzenie klienta.
Wasze opinie
Dodaj komentarz:
Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl
Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl