Podmioty chcące powiększyć swoją działalność bardzo często borykają się z brakiem miejsca na składowanie towarów. Dotyczy to zarówno firm zajmujących się produkcją, logistyką czy gospodarstw rolnych. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem najczęściej pozostaje budowa obiektu, który zapewni niezbędną przestrzeń. W jakiej technologii wybudować halę magazynową, aby koszt inwestycji był niski, a proces budowy trwał możliwie jak najkrócej?
Budynki murowane i wykonane ze stali
Najczęściej spotykanymi obiektami magazynowymi są budynki wykonane w technologii tradycyjnej (murowane) oraz ze stali. Każde z tych rozwiązań charakteryzuje się wysoką jakością oraz trwałością. Jednak tańszą opcją mogą okazać się konstrukcje stalowe, między innymi z uwagi kilka czynników:
-
Do ich montażu nie trzeba używać ciężkiego sprzętu budowlanego
-
Czas ich budowy jest znacznie krótszy – może wynosić nawet 3-4 tygodnie (w zależności od wielkości i stopnia skomplikowania inwestycji)
-
Do wzniesienia obiektu wystarczy mniejsza ekipa montażystów
Jednak ostateczny koszt budowy uzależniony jest w dużej mierze od dodatkowej specyfikacji, w której skład mogą wchodzić nadprogramowe bramy, ścianki działowe oraz inne wyposażenie.
Niektórzy producenci hal stalowych (np. Borga) udostępniają na swojej stronie internetowej formularz (np. https://www.borga.pl/hale-stalowe/), po którego wypełnieniu można poznać darmową wycenę interesującej nas inwestycji. Wybierając ofertę, warto jest się dowiedzieć, czy początkowo ustalone koszty nie ulegną już zmianie w dalszym etapie realizowanej budowy.
Miejsce na foto1
Hale stalowe dopasowane do indywidualnych potrzeb
Prefabrykowane hale stalowe to budynki bardzo funkcjonalne. Mogą one pełnić rolę zarówno magazynów, jak również: obiektów produkcyjnych, garaży, wiat i zadaszeń, budynków inwentarskich, a także ujeżdżalni konnych (więcej o halach stalowych można przeczytać np. na stronie https://www.borga.pl/hale-stalowe/). Wszystkie elementy niezbędne do zmontowania każdego obiektu, takie jak komponenty nośne, okładziny ścienne i pokrycia dachowe, wytwarzane są w fabrykach przy użyciu nowoczesnych technologii. Taki sposób produkcji sprawia, że na miejsce budowy dostarczane są wyłącznie gotowe komponenty, które w dalszej kolejności wymagają profesjonalnego połączenia ze sobą. Tą czynnością powinni zajmować się wykwalifikowani pracownicy, mający duże doświadczenie w budowaniu hal stalowych. Jest to bardzo ważne, ponieważ takie ekipy budowlane realizują powierzone im zadania bardzo sprawnie i co bardzo ważne – z dużą starannością.
Estetyczny wygląd i inne zalety konstrukcji stalowych
Hale magazynowe nie tylko muszą spełniać określone warunki związane z ich funkcjonalnością. W obecnych czasach bardzo dużą wagę przywiązuje się również do samego wyglądu nieruchomości. Strona estetyczna budynku ma ogromne znaczenie, ponieważ w pewnym stopniu hala spełnia rolę wizytówki firmy, szczególnie, jeśli w obiekcie znajdują się również pomieszczenia biurowe. Producenci hal mają w swojej ofercie konstrukcje stalowe o zróżnicowanej kolorystyce i wyglądzie, dobrze komponujące się z otoczeniem, w którym hala ma zostać wzniesiona. Inną, bardzo istotną zaletą obiektów ze stali jest ich modułowa budowa, która pozwala w łatwy sposób powiększyć powierzchnię budynku. Ale to nie wszystko. Za sprawą tego rodzaju konstrukcji można go bez problemów zdemontować i przetransportować do innej lokalizacji lub nawet sprzedać innemu inwestorowi.