Architektura | Design | Budownictwo
Szukaj:
 
 

CO-WORKING - Konkurs projektowy dla studentów architektury i pracowni architektonicznych - Patronat W-A.pl

Opracowanie projektu koncepcyjnego

2009-02-18  Autor: Bogusz Parzyszek   Źródło: Office & Facility   Kategoria: Patronaty

Magazyn Office and Facility ogłasza konkurs na wykonanie najlepszego projektu dla innowacyjnego biura typu Co-Working. Zadanie nie jest łatwe, bo nie jest to zwykłe biuro. Wystarczy podkreślić fakt, że na jednym miejscu może rotacyjnie w czasie 24 h siedzieć kilka osób. Aby lepiej zrozumieć naturę tego nowatorskiego pomysłu biura, które sprawdziło się już na świecie, a w Polsce ma dosłownie kilka miesięcy, należy lepiej zapoznać się z sama ideą stworzenia takiego miejsca.

Nagrodą za najlepszy projekt jest wysokiej klasy fotel biurowy Mojito – ufundowany przez firmę BN Office Solution, oraz roczna prenumerata magazynu Office & Facility.

Pliki do pobrania:
Rzut poziomy biura oraz przekrój w formacie *.dwg (Autocad 2004)
Rzut poziomy biura oraz przekrój w formacie *.dwg (Autocad 2007)

Rozpoczęcie konkursu: 15 lutego - zakończenie 15 marca.

Najlepsze projekty, opublikowane zostaną w kolejnym wydaniu O&F.

CoworkingClub – lokalizacja w centrum Warszawy, parterowy budynek w kształcie prostokąta (przybudówka) w podwórzu, otaczające piętrowe kamienice ograniczają dostęp światła.

Powierzchnia około 109 m2, łącznie 5 okien umiejscowionych na  ścianie fasadowej. Okna są różnej wielkości i znajdują się w każdej z sal. Sufit w całym budynku spadzisty (spad w kierunku fasady budynku od ok. 3,8 m do 3 m). Obecnie w całym lokalu oświetlenie kasetonowe - oprawy rastrowe.

Miejsce przeznaczone jest do pracy biurowej dla osób wolnych zawodów – freelancerów. CoworkingClub udostępnia korzystającym miejsce do pracy (biurko), bezprzewodowy Internet, możliwość korzystania z urządzeń biurowych, spotkania się z klientem w salkach konferencyjnych. W miejscu tym organizowane są również szkolenia, warsztaty, spotkania tak więc ważne jest aby była możliwość łatwego najlepiej mobilnego wydzielenia przestrzeni na ten cel. Przechodni charakter biura jest ograniczeniem, jednak poprzez odpowiednie ustawienie/przemodelowanie ścianek działowych lub kotar powinno udać się przynajmniej poprawienie funkcjonalności biura tak aby osoby pracujące nie cierpiały z powodu częstego przechodzenia innych osób.

CoworkingClub to miejsce które ma sprzyjać nawiązywaniu kontaktów osobom wolnych zawodów, pomagać młodym biznesom w rozwoju, promować przedsiębiorczość. Miejsce to powinno sprzyjać twórczej pracy i chociaż pełni funkcję biura – mieć mniej formalny charakter i być alternatywą dla osób pracujących w domu czy kawiarni. Praca w biurze coworkingowym oznacza korzystanie z wolnego w danym momencie biurka tak więc brak przypisania osoby do konkretnego miejsca także wymusza pewien styl aranżacji. Pomimo tego, iż w biurze nie ma obecnie wydzielonych szafek na pozostawienie rzeczy osobistych, część osób deklaruje iż chętnie korzystałaby z takiego rozwiązania.

W biurze należy przeznaczyć część przestrzeni na ogólnie dostępny sprzęt biurowy:  drukarka, fax, skaner, szreder do dokumentów, opcjonalnie niewielkie xero. W kuchni powinno znajdować się miejsce na lodówkę, kuchenkę mikrofalową, miejsce do spożycia posiłku oraz dobry ekspres do kawy. Ściana z kuchnią może zostać wyburzona i kuchnia może stanowić część głównego pomieszczenia razem z salą wejściową.

Biuro jest nieduże w związku z tym przewidziano miejsce na jedną toaletę. Należy zastanowić się nad optymalizacją w taki sposób aby korzystanie z niej było komfortowe zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

PATRONAT MEDIALNY

Wasze opinie


Dodaj komentarz:

Treść komentarza: Podpis:

captcha

Przepisz kod:


Jak wstawić obrazek lub link do komentarza?
Drogi Czytelniku W-A.pl - w komentarzach w W-A.pl możesz wstawić zarówno linki jak i obrazki z zewnętrznych serwerów.
Aby wstawić aktywny link wpisz przed nim znaki [www], a po nim [/www] np. [www]www.w-a.pl[/www]
Aby wstawić obrazek wpisz przed jego adresem znaki [img], a po nim [/img] np. [img]www.w-a.pl/obrazek.jpg[/img]
UWAGA: Szerokość "cytowanych" obrazków może wynosić maksymalnie 570 pikseli. Wszystkie większe formaty nie będą wyświetlane.
W razie pytań i problemów piszcie do nas portal(at)w-a.pl

Redakcja W-A.pl nie odpowiada za treść opinii wyrażanych przez internautów piszących na stronach W-A.pl

Patronaty

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2020 – internauci wybrali

2021-10-06

12 kwietnia 2021 zakończyło się głosowanie internautów w trzynastej edycji plebiscytu Polska Architektura… »

Ruszyły zgłoszenia do konkursu Baumit Fasada Roku 2021!

2021-05-20

Domy jedno- i wielorodzinne, budynki niemieszkalne, a także obiekty poddane termomodernizacji czy renowacji… »

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2020 – ogłoszenie wyników

2021-05-13

Grupa Sztuka Architektury zaprasza na uroczyste ogłoszenie wyników trzynastej edycji Plebiscytu Polska… »

 

 
 
Copyright by W-A.pl 2002 - 2025 W-A.pl Projekt i wykonanie .apeiro